2.22.00.01 ERP Ara Sürüm Duyurusu

2.22.00.01 ERP Ara Sürüm Duyurusu

ERP ürünleri için 2.22.00.01 ara sürümü kullanıma sunulmuştur. Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliştirmeler aşağıda yeralmakta olup sürüm dosyalarına ftp sitemizden ve bu dokümanda belirtilen bağlantılardan erişebilirsiniz.    Sürüme ait uyarılar bölümünü okumanız önemle rica olunur. Yükleme işlemlerine başlamadan önce mutlaka 3. nesil lisanslama için yükleme dökümanlarını okumanızı öneririz.     Önemli Uyarı :

Hazırlanan ara sürüm dosyaları sadece 2.22.00.00 sürüm dosyaları üzerine kopyalanmalıdır. Veritabanı güncelleme işlemine gerek yoktur.

2.22.00.01 ara sürüm içeriği :

WINERP-39726 : LogoConnect e-Fatura parametrelerinde ‘Faturalar yeniden numaralandırılsın’ seçili olduğu durumda gelen e-Faturalar İçeri alınırken bağlı bulunduğu fiş türüne ait numara şablonundaki en son numarayı alması sağlandı.

WINERP-39721 : E-Fatura uygulaması kapsamında satış faturası kaydedilirken ” Evrensel Kod Bilgisi Girilmemiş Ödeme Hareketleri Var ” uyarısı veriliyordu, uyarı alınmadan kaydedilmesi sağlandı.

WINERP-39720 : E-fatura olarak eklenen Toptan satış faturası satırında hizmet kartı seçilmiş ise, fatura kaydedilirken ‘Efaturada, malzemede seçili ek vergi için Ek vergi tanımında ‘Evrensel Kod’ alanı doldurulmalıdır.’hatası alınıyordu, düzeltildi.

WINERP-39704 : Envanter raporunda Konsinye Çıkış İrsaliyesi ile çıkışı yapılan malzemenin envanter miktarı hatalı listeleniyordu, düzeltildi.

WINERP-39703 : Konsinye çıkış iade ile giriş yapılan ürünün envanter raporu alınmak istendiğinde raporlanacak kayıt bulunamadı mesajı alınıyordu , düzeltildi.

WINERP-39697 : İşlem dövizli faturanın xml şablonuna ” ” alanı eklenerek işlem dövizli net tutarın yazı ile listelenmesi sağlanmıştır. Ör: YediYüzSekiz EUR

WINERP-39617 : e-Fatura olarak gelen Satınalma faturaları kaydedilirken fatura tarihindeki kur üzerinden raporlama dövizinin otomatik olarak hesaplanması sağlandı.

WINERP-39614 : Öneri durumunda içeri alınan E-Fatura’nın (Alınan Hizmet Faturası ve Satınalma Faturası) detaylar tabındaki alanlarda değişiklik yapılmasına izin verilmiştir.

WINERP-39584 : Gelen işlem dövizli fatura xml dosyasında, dövizli birim fiyat ve miktar bilgisi varsa günün kuru üzerinden yoksa döviz kuru 1 kabul edilerek YPB tutarı hesaplanmaktadır.

WINERP-39558 : 2.22 Versiyonda İhracat bağlantılı girilen Banka Fişleri altındaki Döviz Alış Belgesinin Borç takip bağlantısını kopartıldıktan sonra Fişe değiştir kaydet işlemi ve sonrasında Manuel Borç kapatma yapıldığında kilitlenme sorunu yaşanıyordu , düzeltildi.

WINERP-39553 : Tevkifat uygulanmış işlem dövizli faturanın xml şablonuna id tevkifat tutarının listelenebilmesi için ” DEDUCTION_TOT_TC ” alanı eklenmiştir.

WINERP-39546 : Satış Sipariş fişi içerisinde “Türü=Malzeme” seçili iken F10 ile Sabit Kıymet seçilebiliyor fakat Malzeme Kodu kopyala yapıştır sonrasında TAB tuşuna basıldığında “Malzeme türü uygun değil” mesajı geliyordu, düzeltildi.

WINERP-39535 : Ürün Reçetesine Değiştirle girip Excel’ den Malzeme Kodu Kopyala Yapıştır işlemi yapıldığında Memory sürekli artıyor vazgeç ile çıkıldığında aynen kalıyordu, düzeltildi.

WINERP-39517 : Satınalma Sözleşmesine İncele yada Değiştir ile girildiğinde performans sorunu yaşanıyordu,düzeltildi.

WINERP-39513 : Malzeme kartları silinirken STINVTOT tablosuna silme sorgusu gidiyordu, artık view kullanıldığından sorgu gitmemesi sağlandı.

WINERP-39428 : Tevkifatlı faturaların e-fatura olarak gönderiminde hesaplanan tevkifat tutarının doğru listelenebilmesi için fatura xml aktarım şablonuna “” hesaplanan tevkifat tutarı alanı eklenmiştir.

WINERP-39410 : E-Fatura uygulaması kapsamında,E-Fatura alt bölümüne net toplamın yazı ile eklenebilmesi için fatura xml şablonuna alanı eklenmiştir.

WINERP-39369 : Fiş ve kart browser pencereleri F12 ile excel’e aktarıldığında sorun oluyordu, düzeltildi.

WINERP-39363 : Malzeme browser penceresinden emanet stokların listelenmesinde sorun vardı, düzeltildi.
 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir