İstanbul Gezilecek Yerler Listesi – En Güzel Yerler +50 Öneri

Yazı Başlıkları

İstanbul Gezilecek Yerler Listesi +50 Öneri1. Eminönü2. Galata Köprüsü3. Galata Kulesi4. Kız Kulesi5. Boğaz Köprüsü6. Rumeli Hisarı7. Yedikule Hisarı8. Anadolu Hisarı9. Anadolu Kavağı / Yoros Kalesi10. Hz. Yuşa Tepesi11. Pierre Loti Tepesi12. 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı13. Çamlıca Tepesi14. Atatürk Arboretumu15. Emirgan Korusu16. Fatih Korusu17. Mihrabat Korusu18. Laleli Taşhan19. Belgrad Ormanı20. Gülhane Parkı21. Saklı Göl22. Şile Deniz Fenerli23. Adalar – (Büyükada / Heybeliada)24. Hidiv Kasrı25. Ortaköy Sahil26. Kuzguncuk EvleriTarihi Yerler ve Müzeler27. Süleymaniye Camii28. Sultanahmet Camii29. Fatih Camii30. Çamlıca Camii31. Dolmabahçe Sarayı32. Beylerbeyi Sarayı33. Çırağan Sarayı34. Topkapı Sarayı35. Yıldız Sarayı36. Ayasofya Müzesi37. Yerebatan Sarnıcı38. Panorama 1453 Tarih Müzesi39. Rahmi M. Koç Müzesi40. Miniatürk41. Madame Tussauds İstanbul42. İstanbul Oyuncak Müzesi43. İstanbul Deniz Müzesi44. İstanbul Arkeoloji Müzesiİstanbul’daki Eğlence Yerleri45. Vialand (isfanbul)46. İstanbul Akvaryum47. İstanbul Dolphinarium48. Silivrikapı Buz Pisti49. Aqua Club Dolphin50. İstanbul’da Denize Girilecek Yerlerİstanbul’da Gezilecek Yerler Videoİstanbul’da Gezilecek Yerler Haritasıİstanbul’a nasıl gidilir?

Öncelikler herkese Merhaba!

Bu yazıyı 2014 yılında arama sonuçlarında büyük bir eksiklik olduğunu düşünerek en ince ayrıntısına kadar hesaplayarak hazırlamıştım. İstanbul’da Gezilecek Yerler listemiz 5 yılı aşkın süreyle yayında kalmış, 2.5M kişi tarafından görüntülenmiş, binlerce kişi tarafından sosyal medyada paylaşılmıştı. Zamanın azizliğine uğrayan içeriğimizi bugün itibariyle güncellemeye, resim kalitelerini güçlendirmeye ve İstanbul‘a yabancı olup aklında oluşan tüm sorulara bir Gezgin gözüyle cevap bulmaları amacıyla yeniden hazırlamak istedik.

Ülkenin dört bir yanından hatta Yurt dışından bile İstanbul’un güzelliklerini görmek için onca yola rahmen “Bir pazar günüm var?” deyip henüz Topkapı Sarayı‘a bile hiç gitmemiş olanlar için ne demeli. Bir çoğu da İstanbul’un iş temposuyla monotonlaşıp “gidelim ama değer mi?” sorusuyla çelişiyor. Bu soruya cevaben içeriğimize İstanbul’un en güzel yerlerini ekleyip ve sorulan bu soruya ilk önce biz cevap verelim.

Evet! bence değer. İstanbul’un her bir noktasına kimlerle, ne zaman ve nasıl gideceğiniz hakkında bilgileri ayrı ayrı içeriklerle hazırlamak yerine ikonlar sayesinde daha iyi anlaşılır olmasını sağlamayı, Gezi noktaları hakkında önerilerimi sunup, detaylı bilgi isteyenler içinse bağlantı linkleri eklemenin daha uygun olacağını kanaatindeyim.

⭐️ – Favorilerinize eklenmeli

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir